Resultat VSP

VILTSPÅRPROVSRESULTAT

OBS! Resultaten är preliminära.

Datum 180101-181230

Plats:  Rörligt

Avdelning: SSRK Bergslagen

Domare: Leif Gustavsson, Ulrika Jonsson Olofsdotter, Elisabet Nilsson, Charina Pettersson, Arne Klanghed, Caroline Hagström, Lotta Karlsson   

Anlagsklass

G- Pughult´s Edit, Labrador Retriever, Jennifer Toftling, Laxå

G- Landkrabban´s Homeward Bound, Labrador Retriever, Myy Lilja, Västerås

G- Qwiet Runner´s Deya, Flatcoated Retriever, Gunnel Barnes, Täby

G- Something New´s Mix Ups, Labrador Retriever, Ann-Sofie Öberg, Rönneshytta

G- Stöyletuftas Tyche, Hannoveransk Viltspårhund, Johan Dahlström, Örebro

G –Villa Magnolia´s Gro Harlem, Strävhårig Tax, Hubert Larsson, Kumla

EG-Armagnac, Alpenländische Dachbracke, David Jansson, Örebro

G –West Coast Toller´s Piggelin, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Edit Tollheim, Kolsva

G –Galottens Nota Bene, Lagotto Romagnolo, Jolanta Andersone, Kumla

G –Westcoast Toller´s Ariel, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Mia Svantesson, Örebro

G –Vagndalas Alma, Labrador Retriever, Gudrun Rose´n Dahlberg, Gusselby

EG – Benelli, Flatcoated Retriever, Jessica Carlqvist, Örebro

   

Öppenklass

3 –Woodhunt´s Askrike Brownie, Labrador Retriever, Caroline Hagström, Örebro

1- Don´s Supermodel, Welsh Springer Spaniel, Jennifer Botos, Uppsala

2- Designerline Blizz Lordlestor, Labrador Retriever, Anna Nääs, Forsbacka

3- Ottercap Sweaty Betty, Borderterrier, Ulla Larsson, Överturingen

0- Ottercap Sweaty Betty, Borderterrier, Ulla Larsson, Överturingen

1- Labbehuset´s High Expectations, Labrador Retriever, Margareta Dahl, Arboga

1-Tingvells Tranquillity Miss, Labrador Retriever, Susanne Sedvall, Köping

1 –Woodhunt´s Askrike Brownie, Labrador Retriever, Caroline Hagström, Örebro

3 – Landkrabban´s Homeward Bound, Labrador Retriever, Myy Lilja, Västerås

3- Labbehuset´s High Expectations, Labrador Retriever, Margareta Dahl, Arboga

1 –Fixan´s Qringel Qrok, Västgötaspets, Ingrid Sjöberg, Västerås

0 – Landkrabban´s Homeward Bound, Labrador Retriever, Myy Lilja, Västerås

1 – Stöyletuftas Tyche, Hannoveransk Viltspårhund, Johan Dahlström, Örebro

1 –Casper, Alpenländisch Dachbracke, Lars Nyström, Nora

1- Something New´s Mix Ups, Labrador Retriever, Ann-Sofie Öberg, Rönneshytta

3- Something New´s Mix Ups, Labrador Retriever, Ann-Sofie Öberg, Rönneshytta

1- Freckle´s Royal Combier, Welsh Springer Spaniel, Carina Arvidsson, Kumla

2- Something New´s Mix Ups, Labrador Retriever, Ann-Sofie Öberg, Rönneshytta

2- Freckle´s Royal Combier, Welsh Springer Spaniel, Carina Arvidsson, Kumla

0- Bez-Ami´s Cliffhanger, Flatcoated Retriever, Inger Fahlander, Hallsberg

0 – Stöyletuftas Tyche, Hannoveransk Viltspårhund, Johan Dahlström, Örebro

3 –Fixan´s Qringel Qrok, Västgötaspets, Ingrid Sjöberg, Västerås

3 – Stöyletuftas Tyche, Hannoveransk Viltspårhund, Johan Dahlström, Örebro

0 – Landkrabban´s Homeward Bound, Labrador Retriever, Myy Lilja, Västerås

0- Bez-Ami´s Cliffhanger, Flatcoated Retriever, Inger Fahlander, Hallsberg

3- Freckle´s Royal Combier, Welsh Springer Spaniel, Carina Arvidsson, Kumla

  

2018 års viltspårchampions inom avdelningen

reservation för ev. skrivfel och liknande.