Viltspårprov 2021

RÖRLIGT VILTSPÅRPROV
1/1 – 31/12 2021, vid barmark
Från och med 1/1 2021 kontaktar du någon av i SSRK Bergslagen aktiva viltspårdomare (Se Kontaktlista), direkt för anmälan samt för att bestämma tid och plats.
Betalningen skall du ha gjort innan du gör provet på SSRK Bergslagens bg 5647-3507
Anmälningsavgift: 400 kr.

Tänk på att anmäla dig till olika domare när du startar flera gånger!
*ny domare på listan hösten 2021
(Direktanmälan till domare gäller endast rörliga prov.)

Domare 2021 – viltspårprov

*Eija Mattsson, Västerås 
070-5831070
eija@emsanering.se

Caroline Hagström, Örebro
073-687 01 99
carroh77@hotmail.com

Lotta Karlsson, Odensbacken
073-954 74 45
lotta.a.karlsson@orebro.se

Arne Klanghed, Örebro
070-370 46 67
arne.klanghed@telia.com

Lisa Nilsson, Oddensbacken
070-345 04 09
lizzieanja@gmail.com

Susanne Sedvall, Köping
070-471 50 60
susanne@sedvalls.se

Kjell Andersson, Laxå
070-318 11 50
monica.kjell@telia.com

Håkan Karlsson, Skyllberg
070-783 09 70
karlssonjakt@hotmail.se

Charina Pettersson, Askersund
073-636 94 43
norra.hunna@telia.com

Jennifer Toftling, Laxå
073-767 26 04,
jennifer_toftling@hotmail.com

JUBILEUMSCUPEN
Avdelningens SSRK 75-års Jubileumscup kommer att genomföras söndagen den 18 april 2021 vid Segersjö utanför Örebro.
I samband med tävlingen genomförs även avdelningens SM-uttagning i championatklassen.
Alla spår är öppenklass spår (ÖKL).

Sista anmälningsdag: 9 april
Antal deltagare är begränsat! Först till kvarn gäller!
Kostnad: 400 kr betalas till SSRK Bergslagens bankgiro 5647-3507 efter bekräftad plats.
Anmälan är bindande!

Klasser:
1. Nybörjare – aldrig gått ÖKL tidigare
2. Fortsättning – har gått någon ÖKL tidigare
3. Champion – har championat i viltspår
Vid anmälan anger du vilken klass du anmäler dig till. Man fortsätter tävla i samma klass under hela cupen.

Avdelningens medlemmar i SSRK har företräde, i mån av plats har medlemmar från andra avdelningar möjlighet att delta.

Skicka komplett ifylld anmälningsblankett till
Henrik Widlund
widlund1966@gmail.com
Ange även vilken klass du anmäler dig till samt ditt medlemsnummer i SSRK!

Länkar

Reglerna för viltspårprov
RoA
Anmälningsblankett (PDF)
På ssrk.se hittar mer att läsa om viltspår
Information om tävlingslicens, på SKK:s hemsida
Tävlingslicens (SKK)